Czym różni się tablet od komputera?

Jeszcze 20 lat temu nikomu z nas się nie śnił się współczesny poziom techniki. Wtedy, u początku lat 90-tych marzeniem większość był komputer typu Commodore czy Amiga, a Pecet był czymś fikcyjnym. 

Podobnie było także z telefonami komórkowymi, nieśmiało zaczynały się pojawiać telefony tego typu, jednak wielkością dorównywały cegłom. Lata 90-te i następna dekada to jednak gwałtowny rozwój komputerów, telefonów komórkowych, praktycznie co jakiś czas jesteśmy zaskakiwani różnymi, interesującymi nowinkami.

Tak dotarliśmy do czasów kiedy to nie starczają nam już komputery przenośne, ale potrzebne są nowsze rozwiązania. Tablety to urządzenia które od niedawna podbijają rynek. Wiemy jak wyglądają, jednak mamy kłopoty z dokładnym ustaleniem czym różnią się one od komputera.

Zatem przyjrzyjmy się najważniejszym różnicą na linii tablety – komputery. Najważniejsza kwestia to naturalnie rozmiar. Jeżeli mówimy o komputerach przenośnych, nazywanych przez nas notebookami, to doskonale wiemy iż posiadają one odpowiednie rozmiary.

Minimalny rozmiar przekątnej takiego komputera to 11 cali. W przypadku kiedy mamy na myśli tablety to śmiało możemy otrzymać je w mniejszych rozmiarach, przez co są wygodniejsze.Kolejna różnica to naturalnie obsługa owych urządzeń. Tablety posiadają dotykowy ekran, dzięki czemu zbędne jest w ich konstrukcji użycie takich elementów jak choćby klawiatura.

Jeżeli rozprawiamy o wyglądzie komputera to oczywistym jest iż bez klawiatury się nie obejdzie, jest ona składową częścią każdego notebooka.To najważniejsze różnice o jakich możemy mówić w sytuacji porównywania komputerów i tabletów. Musimy wiedzieć iż tablety, które są jeszcze świeżą nowością, z czasem będą zdobywały coraz to nowe obszary rynku i podobnie jak kiedyś laptopy staną się dominującymi urządzeniami, które będziemy masowo nabywać.

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

 


Przeczytaj także: